Kategorie
Oferta
Zapewne zdarzyło Ci się drogi Kierowco w ostatniej chwili zauważyć pieszego na poboczu, poruszającego się po zmroku bez elementów odblaskowych . Tylko cudem uniknąłeś wypadku! Czy uważasz za rozsądne takie „liczenie na cud” każdego dnia?

Szanowny Pieszy – niejednokrotnie wydawało Ci się, że jeśli Ty widzisz pojazd, to jesteś też dla niego widoczny. Czy tak właśnie myślisz? a co, jeśli pieszym jest małe dziecko?

PAMIĘTAJ! BEZ ODBLASKU PIESZY JEST W CIEMNOŚCI CAŁKOWICIE NIEWIDOCZNY!!!

„Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku” (Ustawa z dnia 26 lipca 2013 roku Prawo o ruchu drogowym, art. 11 ust. 4a – Dziennik Ustaw z dnia 30 sierpnia 2013 roku, poz.991) 

Wprowadzenie takiego obowiązku wiąże się z troską o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, gdyż to oni są najbardziej narażeni na utratę zdrowia i życia w przypadku udziału w wypadku drogowym. Należy pamiętać że elementy odblaskowe znacząco poprawiają widoczność pieszych. Daje to możliwość kierowcy odpowiednio wcześniej zareagować i wykonać bezpiecznie manewr samochodem lub wyhamować pojazd.

Stróże prawa w czasie patroli jeśli ujawnią pieszych nie stosujących się do nowego przepisu będą przypominać takim osobą o istniejącym obowiązku posiadania i korzystania z elementów odblaskowych. Policjanci będą również w ramach wielu akcji  wyposażać w odblaski napotkane osoby, które takich nie posiadają.  Ale nie licz na to i zaopatrz się zawczasu w niezbędne odbalski!

Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat od 20 do 500 złotych.

Pomożemy Ci rozwiązać ten problem – zapraszamy do naszego sklepu z odblaskami on-line! 
© 2021 Refloactive. Wszelkie prawa zastrzeżone
przelewy24
facebook odblaski24
Julia Dolatowska
julia.dolatowska@odblaski24.com.pl
kom. 504 828 179

Karolina Weyer
karolina.weyer@odblaski24.com.pl
kom. 504 828 179

zamówienia
#ST(konkurencja)